Lajme me tablete!

Teksa vazhdon debati per dosjet, ish presidenti Alfred Moisiu deklaron se ky debat behet per te harruar Gerdecin. Ne te njejten kohe ai akuzon mazhorancen se kerkon te kontrolloje te gjitha institucionet. Kete linje ndjek dhe Ilir Meta i cili kerkon doreheqjen e kryeministrit. Leskaj, perkunder, kerkon qe qeveria te spastrohet nga ish spiunet. Reforma ne qeveri kerkon dhe Godo ne emer te PR-se, pasi pas ikjes se Mediut, kjo parti nuk eshte e perfaqesuar si duhet. Nderkohe forumi rinor i PS-se diskuton problematikat e te rinjve e Sali Berisha i kerkon gaz Azerbajzhanit dhe po ne Samitin e Kroacise deklaron se qeveria e tij ndjek projekte per zhvillimin e Shqiperise duke marre parasysh edhe traktatin e Lisbones.
PS e PSD deklarojne se do te dalin me deputete te perbashket, ndersa pritet firma e Topit per emerimet ne gjykaten e larte.
Arrestohen falsifikuesit e patentave dhe dokumenteve per automjetet, nderkohe paraqiten ne gjykate 17 klonuesit e kartave te kreditit. Vidhen kartat, po vidhet dhe uji… i liqenit artificial ne Tirane prej lavazheve e keshtu liqeni kthehet ne kenete. Sikur te mos mjaftonin keto, uji i pijshem ne Tirane, nuk eshte aspak i pijshem.
Ne te njejten kohe, greket bejne proçken e radhes…e lene ne radhe 300 makina ne Kakavije per defektin e radhes…ne sistemin kompjuterik.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: