E ndjeva nxehtesine…

E ndjeva nxehtesine,
jo tenden, por te tokes.
Nxehtesi shkretetire
qe i digjte te gjitha.
Ndoshta puhia ime s’mberrin me
si dikur
tek ti.
Ndoshta une
drejt teje
me s’vij.
E humbem ndoshta udhen drejt njeri-tjetrit
dhe ate puhi,
qe gjethet e mia te rena cdo vjeshte
i bente pranvere tek ti.

© Aida Dizdari, 2008

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: