Ka ne bote…

Ka ne bote njerez
krejt te turbullt,
si zhiga te zhuleta,
si ujera te llurbeta.
Shkasin si hije me fytyra te bukura.
Humbasin turmash.
I ngaterrojme nganjehere…
…na duken njerez
si te gjithe njerezit e tjere…

© Aida Dizdari, 2008

14 Koment (+add tuajt?)

 1. flokenaja
  Tet 29, 2008 @ 17:56:03

  Erdha perseri une…
  Ne Tirane tani eshte duke rene shi, dhe mua me ka mberthyer nje merzi e pakuptueshme… thash te dal njehere nga “barku i Shen Merise” sic na quan Meli neve ish-Netisteve…
  Flokenaja

  Përgjigjuni

 2. HenaBlu
  Tet 29, 2008 @ 19:32:59

  Mire bere qe erdhe:)
  Edhe ketu bie shi… shume shi…
  Ka qene nje dite kaq e terrte sot! Megjithate mire eshte te mos shqetesohemi per ditet e terreta. Le te marrim vetem kete gjysem nga historia e Nastradinit. Kur bie shi, nje gje eshte e sigurt: se shpejti koha do te permiresohet 😛

  Përgjigjuni

 3. melard
  Tet 30, 2008 @ 00:06:31

  Barku,duhet mbledhur diku se kjo haperdamje keshtu,sikur me ben shume melankolike e s’po me ze vendi vend,s’kam hic karar. Ketej nga une eshte kohe e mrekullueshme,behar i dyte,por…sec kam nje rendese…..nuk ka sens kjo gje.
  E qe thua ti Henez,ata njerez jane mes nesh,por duhet te kisha nje dhunti te mbinatyrshme,per te depertuar ne thellesi.
  Ja,ju puth tani me dashuri

  Përgjigjuni

 4. HenaBlu
  Tet 30, 2008 @ 02:09:37

  C’po me duket sikur me keni ardhur per kafe 😀

  Behar i dyte he? Ashtu ishte ketu para nje jave… tani ditet jane aq te erreta sa s’ka me. S’po me vjen asnje varg i lumtur… Me vijne vetem gjera te trishta, mirepo refuzoj te botoj gjera te trishta tani per tani 😛

  Te puth edhe une 🙂

  Përgjigjuni

 5. melard
  Tet 30, 2008 @ 09:22:32

  Me too henez,me too.

  Une po e pi kafen vetem.

  Përgjigjuni

 6. flokenaja
  Tet 30, 2008 @ 14:10:26

  Po he c’do bejme, do ta krijojme nje forum te mirefillte letrar, ku te flitet vetem e vetem per letersi?

  Përgjigjuni

 7. HenaBlu
  Tet 30, 2008 @ 19:48:16

  Mos e pi kafen vetem Melke 🙂 Vij une andej nga ti 🙂

  Flokenaje, e beme pra forumin… milingonen… shume intelektual… dhe ashtu do te mbetet: art, kulture dhe shkenca… Duket i veshtire, por eshte e ardhmja… ja po filloj une e po botoj aty poezine tende te fundit 🙂

  Përgjigjuni

 8. melard
  Nën 03, 2008 @ 23:48:19

  henez, po mundohem te regjistrohem tek Milingona,dhe kur vendos email-in tim per te plotesuar formen,me thote qe ” na vjen keq por me kete email eshte regjistruar nje anetar tjeter”. Si e shpjegon ti kete? Kisha deshire te hyja per te lexuar dicka me shume.

  Përgjigjuni

 9. HenaBlu
  Nën 04, 2008 @ 12:05:36

  E dashur Mel,
  S’e kam kuptuar ende pse e jep kete pergjigje dhe jo konfirmimin. Kete me ka bere dhe mua por ne fakt me kishte regjistruar. Provo te besh log-in.
  Ka ende disa probleme teknike, me thone, se eshte gjithcka e re aty.
  Nderkohe, miresevjen 🙂

  Përgjigjuni

 10. melard
  Nën 04, 2008 @ 15:13:13

  Nese bej log-in,kerkon pseudonim dhe fjale kalimi,nderkohe qe une s’di cfare te vendos.Si te bej henez?

  Përgjigjuni

 11. Kamomila
  Nën 12, 2008 @ 01:42:14

  Shkasin si hije me fytyra te bukura.
  Humbasin turmash.
  I ngaterrojme nganjehere…
  …na duken njerez
  si te gjithe njerezit e tjere…

  Me pelqeu shume kjo poezi.Shume te thella keto vargje.
  Te pershendes.

  Përgjigjuni

 12. HenaBlu
  Nën 15, 2008 @ 19:56:26

  Kamomile e dashur… kisha kohe pa te pare ketu 🙂 Jam e kenaqur qe erdhe. Te pershendedes edhe une…

  Përgjigjuni

 13. Luan Xhuli
  Jan 22, 2009 @ 19:27:29

  U gozhdova orë të tëra në figuracionin poetik të poezive tuaja. Sdi se çmoshe i përkisni, veç doja të thoja se vargjet tuaja kanë një pjekuri të tillë para stinore…gëzohem dhe krenohem për një brez të tillë, që di çdo të thotë të shkruash poezi.
  Urime Luan Xhuli athinë

  Përgjigjuni

 14. HenaBlu
  Jan 23, 2009 @ 04:21:33

  Pershendetje Luan,
  falenderoj per kohen qe i dedikuat vargjeve te mia dhe per fjalet tejet inkurajuese… Jam e kenaqur nese jeni ndjere mire ketu e ju ftoj te ktheheni perseri.
  Ju uroj te mira,
  HenaBlu

  Përgjigjuni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: