Diku kam vdekur…

diku kam vdekur,
dikur…
…po s’di ta gjej
ate pike ne kohe
kur u bera gur,
ate vend
ku u bera bore…

© Aida Dizdari, 2009</sp

5 Koment (+add tuajt?)

 1. Herta
  Maj 02, 2009 @ 21:03:07

  …nuk besoj se ka qe nje pike e vetme ne nje vektore te vetem kohe kur ti je ‘bere’debore…Kushedi cka ndodhur me vektoret e hapesires ne ato caste …:)

  Përgjigjuni

 2. whisper
  Maj 03, 2009 @ 05:41:53

  Blue…nje poete delikate dhe njekohesisht mikja jone e perbashket me tha qe ke shkruar poezi te reja shume te bukura….Sapo i mbarova se lexuari dhe e di? Paska pasur shume te drejte!
  Bravo, my friend! Proud of you!

  Përgjigjuni

 3. melard
  Maj 04, 2009 @ 10:48:02

  Sa here e kam ndjere dhe une …!
  Aida, me emocionoi poezia. Ke thene shume e dashur!
  Te perqafoj

  Përgjigjuni

 4. puhiza
  Maj 04, 2009 @ 23:58:59

  Rastesisht, ne faqen e pare te wordprees pashe te shkruar: ..ej!..
  Klikova dhe mbeta pa fjale nga cka lexova. Poezi te mrekullueshme, te gjitha, krejt, fund e krye. Faleminderit qe me bere te kaloj ore te tera ketu duke te lexuar…por me shume duke ndjere.. Nje perqafim per ty 🙂

  Përgjigjuni

 5. HenaBlu
  Maj 06, 2009 @ 08:46:19

  Te falenderoj une ty puhize qe u zhyte brenda botes sime e gjithashtu per fjalet e tua te ngrohta.
  Je e mirepritur serish:)
  -a-

  Përgjigjuni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: