Kush i ka prekur duart e tua…

Kush i ka prekur duart e tua
qe tash s’po mundem te mos ndiej
nje afsh tjeter,
nje ere me ndryshe…
…e s’po mundem me t’i bej te celin,
si celnin perhere ne buze te mia?

© Aida Dizdari, 2010

2 Koment (+add tuajt?)

  1. eni
    Maj 15, 2011 @ 01:21:35

    je poete qe premton,vargu yt shpon shigjetueshem shpirtin e dashuruar.me mjeshtri te holl,din te na ftosh mes rreshtave tu,qe te ndjehemi tok te dashuruar,te prekur ,te lenduar … perjetohet dhe jetohet vargu yt;;;

    Përgjigjuni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: