Pike keputjeje

Jam pa gjume
e s’ndihem hic e bukur…
…hijet e zeza te vetullave pa perkujdesje
me veshin syte
si re…
…u bene dite qe dua t’i fik fare…
…dite qe ushqimi me kall krupen
dhe mendimet me sillen si korba
gati per te ngrene copera te vdekura zemre…
Diku ne silueten time
gjendet pika e keputjes,
ajo pjese nen kafaz
qe e shtrydh fort
per te nxjerre fryme, e qeshje e fjale…

© Aida Dizdari, 2013

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: