Nese…

ne kish plasur toka
erdhe ti e u njom
u njetrajtesua
e u zbut

ne ishin lagur qiejt
erdhe ti e i tere
e i cele me rrezellitje
e i kaltrove

ne ish nate
e terret ne te verbet
erdhe ti
si dite e tere dhe e gjate

e une para teje
s’munda te mos ndryshem
tek u ngroha
e shpertheva
si fare

24 Prill

© Aida Dizdari, 2014

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: