S’te kam kuptuar

Ndoshta s’te kam kuptuar
ne ate lajthitjen e kuqe
dhe e kam perzene perpjekjen tende
per te qene xhuxh.
Ndoshta ti thjesht e kishe
kapercyer
kaltersine
e ishe ne moskthim.
Ndoshta une te shihja me syze
te kaltra
prej kaltrimit tim.
Sidoqofte,
kishte nje galaksi ne mes
e ti
mund dhe te mos kishe qene
aq yll.

6 shkurt

© Aida Dizdari, 2015

2 Koment (+add tuajt?)

 1. be red dwarf
  Mar 12, 2016 @ 01:10:37

  Ne do kish qen yll diellor
  do te kish ditur te ngrohte e te ndriconte
  cdo dite, cdo ore.
  Por, do kete qene nje yll ‘gjigand’
  nga ato qe dijne te shnderrijne fort
  por jo per shume gjate …
  Nga ato qe vezullojne ne ngjyre ar
  Qe te verbojne ashtu dalengadale
  e me pas
  fiken e shuhen ne heshtje
  pa fjale …

  Përgjigjuni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: