Mbi henen

Ka nga ata qe iu sulen henes
si ujqer te unetuar,
pak ta cukitnin, pak ta kafshonin,
pak ta kishin copetuar…
…e s’ngopen,
po s’dine
se nje ulerime
a nje mije
s’e ulin henen mbe dhe’,
qe ujqerit te festojne me te atje…

11 Maj
© Aida Dizdari, 2016

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: