Nuk ka…

Nuk ka aq nate sa te mos vije
nje dite e bardhe me ngjyra shkruar,
nuk ka aq drite sa te mungoje
mendafsh i nates yje-pikuar…

Nuk ka aq det sa te mos cekesh
ne breg te bardhe e te harlisur
dhe toke s’ka aq sa te mos mberrish
detin me shkume e vale qendisur.

Nuk ka nje fund qe te mos puthet
dehur ashtu ne fillim te ri
e s’ka fillim qe nuk takon
dikur, diku, fundin e tij.

17 Maj

© Aida Dizdari, 2017

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: